Проблеми с входа на сензора

дом > Форуми > Обикновено > Проблеми с входа на сензора

Преглед на 3 публикации - 1 до 3 (от общо 3)
  • Автор
    мнения
  • #24208
    аноним
    Неактивен

    Здравейте,
    От няколко дни се опитвам да разбера как да използвам бутон за активиране на реле на помпата, свързано към една от зоните. имам OpenSprinklerPi с Raspberry Pi Zero W.
    След някои проби и грешки с входа на сензора, имах най-голям успех, когато свързах бутона като отварачка между GND и SN1. Но проблемът е, че програмата, зададена на бутона, не се задейства след 1 секунда. Отнема почти всякакво време преди това OSPI разпознава, че програмата трябва да бъде стартирана. Всъщност натискането на клавиша трябва да се регистрира, ако клавишът е натиснат за >1 секунда.

    В предишни опити бях свързал бутона като нормално отворен контакт и имах проблема, че програмата се стартира на случаен принцип дори без да натисна ключа.

    Знам, че има опция за входа на сензора да конфигурира дали това е нормално отворен вход. Но тази опция не промени поведението, когато превключвателят беше използван като нормално отворен контакт.

    След двата ми експеримента се чудя дали входът на сензора има някакъв тип изтегляне или изтегляне? Струва ми се, че входът не винаги е на валидно логическо ниво, но е плаващ и след това се нуждае от случайно време за превключване на входа. Трябва ли да свържа входа на сензора към GND или + 5V с помощта на резистор?

    #24313
    AdminAdmin
    администратор

    Здравейте,

    никога срещу + 5V, винаги на GND! VIN (+ 5V) е предназначен само за захранване на сензори.

    Ако не се задейства след 1 секунди, тогава по линията има сигнали за смущения, това се тълкува като „трептене“ и това предотвратява старта.

    Версия на фърмуера?

     

    #24507
    аноним
    Неактивен

    Здравейте,
    Сега реших проблема с входа на сензора, като прикачих издърпващ резистор между входа на сензора и един от щифтовете 3,3V.
    Сега входът вече не се задейства произволно, а само когато ключът е действително натиснат.

Преглед на 3 публикации - 1 до 3 (от общо 3)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.