Управление на помпа и използване на поплавъчен превключвател като сензор

дом > Форуми > Обикновено > Управление на помпа и използване на поплавъчен превключвател като сензор

Преглед на 2 публикации - 1 до 2 (от общо 2)
  • Автор
    мнения
  • #18207
    аноним
    Неактивен

    Здравейте,

    Бих искал да внедря следния случай на употреба и все още търся подходящия хардуер. ставам Opensprinkler срещнал.

    Може би можете да ми кажете дали това би проработило.

     

    Имам водоизточник с потопяема помпа 230V.

    От този източник бих искал да обслужвам двама потребители / цикъла.

    Контур 1 трябва да получава вода по различно време през деня за определено време. Но само докато плаващ превключвател (обикновен отворен / затворен превключвател) реагира.

    Верига 2 трябва да може да се управлява ръчно с помощта на превключвател и е независима от верига 1.

     

    Бях си представял цялата работа с един OSPi дъска. Бих искал да свържа поплавъчния превключвател като сензор 1. Тогава сензор 2 ще бъде превключвател за ръчно управление.

    Бих искал да управлявам помпата като главен с помощта на реле. (Можете ли да ми кажете тук какво използвам най-добре? OSPi с 24VAC)

     

    По същество са налични следните процеси на превключване:

    Верига 1: Според графика, докато поплавъчният превключвател е свободен; когато поплавковият превключвател удари клапан 1 и главното устройство за помпата не се отварят повече, докато нивото отново не спадне и след това продължете в графика, както обикновено.

    Верига 2: клапанът и главната глава са отворени, докато е включен превключвател. Независимо от верига 1, главното устройство също трябва да се отвори, когато се задейства поплавъчният превключвател. В най-добрия случай графикът за схема 1 се игнорира, докато ключът работи. В противен случай двата клапана може да са отворени едновременно.

     

    Налични са умения за програмиране и при необходимост не би трябвало да има проблем с писането на код. Основната ми грижа са функциите на хардуера.

    Благодаря.

    Поздрав

    крилат

    #18730
    AdminAdmin
    администратор

    Здравейте,

    да, това работи и имате късмет, защото сега с OSPi Версия 1.5 има два сензорни входа - 1.44, а предшествениците са имали само един.

    Имате нужда от реле с правилната мощност, не знам мощността на потопяемата помпа, така че проверете дали следващото реле пасва:

    Finder 22.32.0.024.4540 Контактор 1 НЕ контакт, 1 NC контакт

    Вашият поплавъчен превключвател работи като сензор за дъжд, когато вали -> няма поливане. Така че, ако Sen1 и GND са свързани, няма активиране на потопяемата помпа.

    Можете да зададете за всяка верига дали тя да реагира на Sen1.

Преглед на 2 публикации - 1 до 2 (от общо 2)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.