Бутон за активиране на кръгове

дом > Форуми > Обикновено > Бутон за активиране на кръгове

Преглед на 2 публикации - 1 до 2 (от общо 2)
  • Автор
    мнения
  • #29724
    СимулантСимулант
    Участник

    Здравейте в кръг,

    В допълнение към напояването на тревата и леглото, сега съм свързал и оранжерията си. The opensprinkler седи близо до помпата. От там постоянен напорен тръбопровод и контролен кабел отиват в оранжерията (ок. 20м), а в оранжерията имам два електромагнитни клапана и механичен кран за вода. Електромагнитните вентили отиват към редуктор за налягане и оттам към капковите линии за растенията. Всичко работи перфектно в приложението и в браузъра. За съжаление жена ми има известен проблем с приемането на цифровата операция.

    Сега бих искал да монтирам два (механични) бутона в оранжерията, които след това включват съответната верига за напояване за около 10 минути в оранжерията. Контролният кабел, който отваря или затваря електромагнитните клапани, вече няма свободни проводници. така че не мога да осъществя достъп по кабел opensprinkler може да има достъп. Така че ще трябва да се направи „умно“ по някакъв начин. За съжаление все още не съм намерил правилния подход, в каква посока трябва да мисля тук. Възможно ли е да се записват входове чрез shelly компоненти и след това да се изпращат чрез http или подобно на opensprinkler изпрати? Има ли начин това opensprinkler да подадете дигитално командата: „Активиране на верига 3 за 10 минути“, без да се налага да настройвате цялостна система за интелигентен дом?

    Благодаря и всичко хубаво

    #30309
    AdminAdmin
    администратор

    Погледнете тук във форума под „Трик № 6“

Преглед на 2 публикации - 1 до 2 (от общо 2)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.