Бета тестова услуга за напояване

дом > Форуми > Обикновено > Бета тестова услуга за напояване

Schlagwörter: ,

Преглед на 15 публикации - 1 до 15 (от общо 21)
  • Автор
    мнения
  • #25581
    Матиас ЩоберМатиас Щобер
    Участник

    Здравейте всички,

    Първо, благодаря ви, че се опитахте да подобрите метеорологичната услуга! Току-що се опитах да го настроя, както е описано в публикацията в блога, но просто получавам съобщение, че е имало „неуспешна връзка“. Имам Raspi тук с един OSPI Фърмуер 2.1.9(9).

    Ако обаче напиша „къдрица opensprinklershop.de:3333 "гледания, които получавам"openSprinklerПазарувайте метеорологична услуга Германия v2.0.4” в отговор.

    Имате това OpenSprinkler рестартиран чрез уебсайт, както и целият Raspi.

     

    Някаква идея какво може да причини това?

    VG Матиас

     

    #25587
    Матиас ЩоберМатиас Щобер
    Участник

    Здравейте,

    Кратка актуализация от мен. Вчера върнах всичко по подразбиране, за да работи автоматичното напояване тази сутрин. Тази сутрин направих още един опит, първо със същия резултат, както е описано по-горе. Но след около 6 часа или повече съобщението за грешка изчезна и приложението само даде съобщението, както е описано в публикацията в блога, а данните за времето също бяха показани отново. Ще продължа да правя това и сега.

    Може би е добре да имате намек в блога, че първата актуализация може да отнеме няколко часа.

    Благодаря ви отново!

    Vg Матиас

    #25631
    AdminAdmin
    администратор

    Здравейте,

    това вероятно се дължи на използвания OpenSprinkler-Фърмуер, по-старата версия има проблеми с разделителната способност на DNS веднага след рестартиране.

    Или актуализирайте фърмуера, или въведете ip (opensprinklershop.de = 130.180.44.149)

     

     

    #25635
    Матиас ЩоберМатиас Щобер
    Участник

    Здравейте,

    Благодаря ви за подсказката. Тъй като има a ospi Имам фърмуер 2.1.9(9), доколкото знам по-нови няма. Може да се наложи да конфигурирам услугата systemd малко по-различно, така че да чака, докато мрежата наистина се активира.

    В противен случай заявката определено е по-точна от преди!

    Благодаря много за това!

    Mathias

    #25637
    аноним
    Неактивен

    Здравейте,
    Вчера също се опитах да вляза в метеорологичната услуга с порт 3333, както е описано в публикацията в блога.
    Но от вчера имаше грешка и „История на времето за изграждане“.

    По-рано видях, че има друга метеорологична услуга с порт 3336.
    Въведох това и веднага заработи, „Метеорологична услуга онлайн“.

    Най-нов фърмуер 2.1.9(9).

    Пожелания
    Матиас

    #25638
    AdminAdmin
    администратор

    Всички сървъри тук:

    opensprinklershop.de:3333 : DWD Deutscher Wetterdienst, само за Германия (https://brightsky.dev)
    opensprinklershop.de:3334 : OWM OpenWeatherMap (https://openweathermap.org)
    opensprinklershop.de:3335 : DarkSky (https://darksky.net) <— Не използвайте, просто тествайте!
    opensprinklershop.de:3336 : OpenMeteo (https://open-meteo.com)

     

    #25645
    аноним
    Неактивен

    Благодаря за списъка.
    Както казах, всички ми работят, с изключение на първия с порт 3333.
    След това изглежда като прикачената снимка.

    #25664
    AdminAdmin
    администратор

    Здравейте,

    Да, благодаря, намерих го, сега е ремонтиран.

    Порт 3333 също работи сега.

    #25917
    Матиас ЩоберМатиас Щобер
    Участник

    Здравейте,

    Днес е нещо странно. Използвам услугата dwd, виж по-горе, но въпреки че днес тук не падна нито капка дъжд, казва той ospi не е необходимо да се полива, защото ще падне повече от 7 мм дъжд. В приложението dwd и за днес няма валежи. Евентуално вече е имало проблем вчера, защото е карал пръскалката на 120% в най-големия дъжд.

    Използвам eto като метод, работи чудесно след постовете по-горе. Изглежда, че датите са изместени с един ден.

    Благодаря предварително!

    Вг Матиас

    #25918
    аноним
    Неактивен

    Здравейте,

    Сега, когато го споменахте...
    При мен е абсолютно същото, също и DWD, т.е. през порт 3333.
    Вчера валя цял ден, напояването беше 90%.

    Днес тук също не падна нито капка дъжд, ниво на напояване 0% и „Дъждът каза: 7,9 мм“.

    Нещо не е наред, моето предположение тогава също би било, че данните се забавят с един ден.

    Благодаря и най-добри пожелания
    Матиас

    #25919
    Матиас ЩоберМатиас Щобер
    Участник

    Хехе,

    Имаме ли не само почти същото име, но и същото местоположение? И при мен е 7,9. Имате ли случайно метеорологичната станция за района на Брауншвайг?

    Vg Матиас

    #25925
    аноним
    Неактивен

    Здравейте,

    не, не съвсем. Системата ми е в окръг Бамберг. Но е доста интересно, че те изглеждат с еднакви стойности.

    Поздрави, Матю

    #25932
    аноним
    Неактивен

    Здравейте на всички тестери и администратора,

    И аз исках да участвам в теста, но засега без успех. Трябваше да застана зад моята OSPI Задайте IP адрес:8080/su, за да направите въвеждането

    Пробвах всички адреси на новите метеорологични услуги, за всеки получавам съобщение за грешка (вижте прикачения файл) под System Daignose. Също така е независимо от това дали азopensprinklershop.de” или посочения по-горе IP адрес. След рестартиране и повторна заявка с http://<ip-OpenSprinkler&gt;:8080/su, но промененият запис се появява, напр Opensprinklershop.de:3333. Грешката в системната диагностика остава.

    Трябва ли да променя записи или конфигурации другаде? Може ли да е защото в момента съм избрал Ръчно поливане, а не Zimmermann, например? оперирам OSPI за три години и в момента на текущия фърмуер 2.1.9 (9).

    Благодаря за подкрепата и най-добрите пожелания, HG

    #25935
    Матиас ЩоберМатиас Щобер
    Участник

    Мисля, че това е нормално, изчезна след няколко часа.

    Вг Матиас

    #25936
    аноним
    Неактивен

    Точно така, отнема известно време, но сега работи.

    докладвайте след няколко часа

Преглед на 15 публикации - 1 до 15 (от общо 21)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.