Бета тестова услуга за напояване

дом > Форуми > Обикновено > Бета тестова услуга за напояване

Schlagwörter: ,

Преглед на 6 публикации - 16 до 21 (от общо 21)
  • Автор
    мнения
  • #25966
    Матиас ЩоберМатиас Щобер
    Участник

    Здравейте,

    Наблюдавах го отново, част от дъжда закъсня с ден. Днес видях и следното, вижте екранни снимки. В горната част на основния изглед е 27 градуса, но в системната информация под максимум само 21. Последното също е повече от вчерашната стойност.

    Прикачени файлове:
    Трябва да бъдете влезли в профила си за да видите прикачени файлове.
    #26048
    аноним
    Неактивен

    Не получавам информация за количеството дъжд. Информацията за моята система изглежда така:

    Поради сухото време не можах да открия забавяне на дъжда. Поливането протича по програма и не се прекъсва.

    #26229
    аноним
    Неактивен

    Моин заедно,

    има ли всъщност изявление относно проблема с дневното закъснение?
    Завчера имах ниво на напояване 0%, въпреки че този ден не валя, но предния ден?
    Или съм разбрал нещо фундаментално погрешно за метода на Цимерман?

    Текущият статус за мен изглежда така:

    Пожелания
    Матиас

    #26230
    аноним
    Неактивен

    За съжаление не получих повече информация за това. Тук в заплахата са само нашите послания. Дълго време не можех да тествам метеорологичния контрол и поради лятното време и липсата на дъжд, тъй като работя само със закъснение за дъжд, а не Zimmerman.

    Забавянето при дъжд е активирано за днес въз основа на изтегления метеорологичен доклад в 8:26 сутринта. Тази сутрин имаше 1,3 мм дъжд, вчера беше сухо. Последният дъжд беше преди много 2 дни. Така че изглежда работи до известна степен. Но за точна оценка ще имам нужда от промяна на времето на всеки няколко дни.

    Пожелания

    HG

    #26262
    AdminAdmin
    администратор

    OpenSprinkler винаги пита доставчиците на прогнозата за времето за последните 24 часа. Повечето след това предоставят слотове за 1 час с данните за времето.

    Дисплеят за времето в APP няма нищо общо с управлението на напояването. Определящо е само написаното под "Диагноза".

    Според мен основният проблем е, че времето се извиква само на всеки 4 часа. Ако току-що е валяло в продължение на 3,5 часа и продължава да вали, това често не се разпознава.

    Следователно в най-новия фърмуер 111 съм инсталирал обаждането за времето до 1 минута преди следващото планирано стартиране на програмата (ако последното обаждане за времето е по-старо от 30 минути)

    #27179
    AdminAdmin
    администратор

    Можете да видите резултатите от DWD и OpenSprinkler сравни:
    Обаждането се осъществява чрез услугата Bright Sky.
    https://api.brightsky.dev/weather?lat=<LAT>&lon=<LON>&date=<DATUM-TSTUNDE&gt;

    Отидете в Google Maps и щракнете с десния бутон върху къщата си. Появяват се координатите, които могат да бъдат копирани в клипборда с едно кликване.

    Сега въвеждате тези две стойности за ширина и дължина. Датата е днешната дата минус един ден. Час след Т. Изглежда така:
    Така че 13.02.2023 г. 8:30 сутринта е 2023-02-12T08

    https://api.brightsky.dev/weather?lat=49.445997919488484&lon=8.575522199246443&date=2023-02-12T08

    След това се появява списък с данните от измерването на времето. Под „валежи“ е показанието за дъжд

     

Преглед на 6 публикации - 16 до 21 (от общо 21)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.